Powered by Smartsupp
  • +420 724 194 184
  • info@maxglamour.sk

Gravírovanie

Šperkov a hodiniek

Viete, ako sa dá jednoducho vytvoriť originálny šperk či darček? Vyskúšajte možnosť nechať si vyryť či tzv. gravírovať ľubovoľný text na šperk či hodinky. Na šperk alebo hodinky si môžete nechať vyryť meno, text, venovanie alebo pre vás niečím dôležitý dátum. Budete tak mať trvalú pamiatku, ktorú vám nikto nevezme.


Gravírovanie vykonávame do doštičiek, prsteňov (vnútorná aj vonkajšia strana) a viečka alebo sponu hodiniek.


Cenník gravírovania

Tovar zakúpený na eshope

Hodinky cena 30 eur

Šperky cena 30 eur


Na rytie do hodiniek a šperkov používame vysoko kvalitný gravírovací plotter s diamantovým hrotom, ktorý je riadený počítačom. Výsledná rytina je nielen vysoko presná, ale taktiež neuberá z hmotnosti šperkov z drahých kovov.


Čo sme schopní gravírovať?


Prstene

Sme schopní previesť rytinu či tzv. gravírovanie na všetky typy a veľkosti prsteňov! Môže sa jednať o zlaté alebo strieborné prstene.


Hodinky

Rytínu sme schopní previesť do hodiniek z prevažnej väčšiny materiálov napr. oceľ, mosadz. U hodiniek je možné gravírovať do viečka hodiniek alebo na sponu. Pri návrhu vhodného textu berte do úvahy aj veľkosť viečka a možnosť, že na viečku sú informácie k hodinkám.

- okrúhleho tvaru

- obdĺžnikového tvaru

- štvorcového tvaru


Ako si objednať gravírovanie?

Pri každom výrobku v našom e-shope je možné si gravírovanie priobjednať ako službu navyše.

V prípade, že už hodinky či prstene máte a chcete iba vyryť odkaz či nápis - kontaktujte nás.


Čo je to gravírovanie?

Gravírovanie je technológia, ktorá plne nahrádza ručné rytie. Pôvodní rytci pracovali s rôzne tvarovanými rydlami a čakanmi. Vyryté nápisy boli zvýrazňované rôznymi kovmi, napr. cínom, zlatom alebo striebrom. V súčasnej dobe sa už používajú moderné gravírovacie plottery, ktoré sú riadené počítačom. Práve jeden z nich používame aj na gravírovanie prsteňov a hodiniek z našej ponuky.

Výhodou ich použitia je veľká tuhosť konštrukcie a vedenia frézy pomocou krokových motorov – vysoká presnosť. Pre svoj pohyb používajú šnekové prevody a klzné či valivé ložiská pre dosiahnutie najvyššej presnosti. Veľkosť jedného kroku či posunu nepresahuje nikdy 0,05 mm/krok. U nami používaného plottra je presnosť ešte vyššia.

Pre samotné rytie sa používa diamantový hrot brúsený do tvaru kužeľa, ktorý sa netočí a pri rytí napodobňuje ručné rytie. Viac informácií o technológii gravírovania nájdete na tomto odkaze.


Máte záujem o gravírovanie hodiniek či prsteňov? Kontaktujte nás!